В Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося засідання круглого столу з деревообробниками. Проведення заходу зумовив нещодавно зірваний аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу 2015 року. Тож головне питання, яке було запропоновано для обговорення, – визначення шляхів вдосконалення проведення наступних аукціонних торгів.

У засіданні взяли участь представники Товарної біржі агропромислового комплексу центральних областей України, представники підприємств, зацікавлених в придбанні деревини, працівники управління та  головні інженери лісгоспів.

Заступник начальника управління Микола Рижков, відкриваючи засідання, зазначив, що обласне управління на офіційному веб-сайті розмістило всю інформацію, яку вимагали деревообробники. Так, опубліковані сортиментна  структура  лісосічного  фонду,  відведеного  в рубки головного  користування  2015 року, виробнича програма на I квартал 2015 року по використанню лісоматеріалів необроблених, інформація про ціни на деревину, про результати попередніх аукціонів та реалізацію лісопродукції в 2014 році на внутрішній ринок і експорт. Тож кожен бажаючий може проаналізувати ціни, об’єми виставленої на торги деревини, а претензії щодо недостатності інформації можуть бути зняті. Всім учасникам круглого столу було запропоновано висловити власні думки щодо вдосконалення взаємодії лісових господарств та деревообробних підприємств.

Директор Товарної біржі агропромислового комплексу центральних областей України Руслан Булах запропонував чітко контролювати виконання контрактів покупцями деревини. За його словами, проблема з непорядними покупцями існує, і це непоодинокі випадки, коли деревина викуплена, але в лісгоспі не забирається. Станом на сьогодні жоден такий покупець не був оштрафований. Тож Руслан Анатолійович вважає за необхідне боротися з такими підприємцями двома методами – штрафувати на суму гарантійного внеску та не допускати  до участі у наступному аукціоні. Тільки таким чином можна буде зупинити спекулювання на ціновій політиці.

В ході обговорення кожен з присутніх мав змогу висловити свої пропозиції щодо проведення повторного аукціону. Представники деревообробних підприємств порушували такі питання, як продаж деревини на експорт по залишковому принципу, проведення додаткових аукціонів, підтримка дрібних деревообробних підприємств.

Жваво дискутували учасники наради з приводу того, яким чином не допускати до торгів технічних підприємців, фірм-посередників, які лише перепродують лісопродукцію, а не займаються її переробкою. А це, в свою чергу, призводить до нестачі деревини для місцевих деревообробників.

В ході обговорення всі зійшлися на тому, що  необхідна консолідація та повага один до одного. Лісовий ресурс не безмежний, і в умовах зростання попиту на необроблену деревину всі потенційні покупці, і насамперед місцеві, мають бути в певній мірі задоволені. Для цього необхідна співпраця та взаєморозуміння.

За результатами круглого столу  прийняті відповідні рішення. Повторний аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу 2015 року планується провести в Черкасах 16 грудня 2014 року.

 

Прес-служба Черкаського ОУЛМГ