В Україні пропонують заборонити експорт лісу-кругляка Львівська облрада звернулася до Верховної Ради України та Кабміну щодо заборони експорту деревини в круглому вигляді для всього спектру експортерів.
«За» це рішення проголосували 64 депутати на сесії 18 березня, – передає кореспондент IA ZIK.
У зверненні обласної ради йдеться:
«Упродовж останніх років на Львівщині, як загалом в Україні, лісогосподарські підприємства і підприємницькі структури інтенсивно нарощують свій експортний потенціал, насамперед просуваючи на зовнішній ринок круглі лісоматеріали.


Такий розвиток подій спричинений, по-перше, незадовільним попитом на круглі лісоматеріали на внутрішньому ринку через зниження обсягів виробництва у лісопромисловому комплексі, у будівельній індустрії, вугільній промисловості та інших галузях народного господарства, що використовують деревину, відсутності потужних заводів з переробки деревини, наявністю застарілого парку обладнання машин та механізмів для переробки деревини, а також переважанням на внутрішньому ринку дрібних покупців круглих лісоматеріалів.
По-друге, договори щодо експорту круглих лісоматеріалів укладаються переважно на тривалий час, не менше одного року, що дає лісогосподарським підприємствам можливість планувати виробництво на довшу перспективу.
По-третє, споживачами проводиться попередня оплата за лісопродукцію, а відвантаження деревини здійснюється частинами.
Основними негативними моментами експорту круглих лісоматеріалів як сировини є те, що через таку недолугу економічну політику влади на місцях втрачається значна кількість робочих місць. Окрім цього, значна додаткова вартість переробки деревини за таких умов створюється не в Україні, а за кордоном, де й осідають гроші як у вигляді заробітної плати робітникам, так і при оподаткуванню готової продукції. При цьому слід врахувати також і те, що частина фірм, які скуповують українську деревину, перепродують її третім країнам або іншим фірмам, внаслідок чого Україна не отримує значних надходжень до бюджету.
Враховуючи вищезазначене, з метою налагодження та розширення виробництва високоякісної, конкурентноспроможної продукції деревообробки, залучення значних інвестицій у лісову галузь та збільшення кількості робочих місць в Україні, ми, депутати обласної ради, звертаємося до центральних органів виконавчої і законодавчої гілок влади з вимогою щодо докорінної зміни недолугої політики в питаннях експорту круглих лісоматеріалів, повернення владних інституцій лицем до нагальних потреб народу. Вимагаємо законодавчо заборонити експорт деревини в круглому вигляді для всього спектру експортерів (як державних, так і приватних), що, безперечно, дасть можливість додатково заощадити для України мільярди гривень».
Джерело: http://zik.ua